abiword - en to gl translation catalogue (1542 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
gl:  - Reservado. 
     Non pode usar este nome. Escolla outro

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
gl:  Actualización automática

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
gl: % do tamaño normal

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
gl: %s non implementado aínda.
    
    Se vostede é programador, síntase libre para engadir código en %s, liña %d
    e enviar parches a:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Noutro caso, sexa paciente.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
gl: &1 Ningún

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
gl: &Sobre %s

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
gl: &Aceptar a revisión

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
gl: &Engadir

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
gl: &Axustar a:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
gl: &Aliñamento

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
gl: &Todo

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
gl: &Anotacións

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
gl: &Aplicar

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
gl: &En:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
gl: Revisión ortográfica &automática

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
gl: &Axustar automaticamente a táboa

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
gl: Gardar este esquema &automaticamente

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
gl: Formatos &dispoñíbeis:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
gl: A&ntes:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
gl: &Grosa

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
gl: In&ferior:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
gl: &Salto

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
gl: &Cela

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
gl: &Celas

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
gl: &Central

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
gl: &Cambio

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
gl: &Imaxe predeseñada

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
gl: &Pechar

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
gl: &Columna

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
gl: Salto de &columna

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
gl: &Columnas

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
gl: &Comparar documentos

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
gl: &Copiar

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
gl: &Crear e modificar estilos

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
gl: &Esquema de preferencias actual

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
gl: &Borrar

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
gl: &Eliminar anotación

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
gl: &Borrar ligazón

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
gl: &Dicionario...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
gl: Marcador de &dirección

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
gl: &Documento

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
gl: &Historial de documentos

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
gl: &Documentos

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
gl: &Non guionizar

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
gl: &Editar

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
gl: &Editar anotación

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
gl: &Editar ligazón

note: DLG_Options_Label_EnableOverwrite
en: &Enable overwrite mode toggle
gl: &Activar troca de modo de sobreescritura

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
gl: &Activar comiñas intelixentes

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
gl: &Nota final

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
gl: &Páxina par

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
gl: Ca&mpo

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
gl: Ca&mpos

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
gl: Ca&mpos:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
gl: &Ficheiro

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
gl: Extensión de &ficheiro:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
gl: &Procurar

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
gl: &Buscar seguinte

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
gl: &Tipo de letra

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
gl: &Pé:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
gl: &Ir a

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
gl: &Ten encabezamento

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
gl: &Cabeceira e pé

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
gl: &Cabeceira:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
gl: A&ltura:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
gl: A&xuda

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
gl: Texto o&cultado

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
gl: &Realzar palabras mal escritas

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
gl: &Ligazón

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
gl: &Ignorar

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
gl: &Ignorar todo

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
gl: &Imaxe

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
gl: &Importar os estilos

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
gl: &No navegador web

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
gl: &Inserir etiqueta

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
gl: &Inserir

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
gl: &Intervalo:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
gl: Curs&iva

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
gl: &Saltar a anotación

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
gl: &Saltar a ligazón

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
gl: &Xustificar

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
gl: &Manter as liñas xuntas

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
gl: &Marcador E->D

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
gl: &Horizontal

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
gl: &Idioma

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
gl: &Esquerda

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
gl: Te&xto de esquerda a dereita

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
gl: &Esquerda:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
gl: B&loquear a disposición

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
gl: Co&mbinar correo

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
gl: Campo de co&mbinación de correo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
gl: &Manter o historial completo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
gl: &Marcar as revisións mentres se escribe

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
gl: &Coincidir maiúsculas e minúsculas

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
gl: Co&mbinar as celas

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
gl: &Máis documentos

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
gl: &Nome:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
gl: &Novo

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
gl: &Nova xanela

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
gl: &Novo usando un modelo

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
gl: Páxina &seguinte

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
gl: Disposición &normal

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
gl: &Número:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
gl: Tipo de &numeración:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
gl: Páxina &impar

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
gl: &Abrir

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
gl: &Abrir un ficheiro

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
gl: S&obreliñado

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
gl: Largo de &páxina

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
gl: &Salto de páxina

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
gl: Numeración de &páxina:

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
gl: &Parágrafo

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
gl: &Pegar

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
gl: &Imaxe

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
gl: &Complementos

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
gl: &Vertical

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
gl: Im&primir

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
gl: Disposición da im&presión

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
gl: &Borrar o historial

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
gl: &Saír

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
gl: Ma&rcador D->E

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
gl: &Refacer

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
gl: &Rexeitar a revisión

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
gl: &Substituír

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
gl: &Reiniciar

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
gl: &Reiniciar a disposición actual

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
gl: &Revisións

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
gl: &Dereita

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
gl: Te&xto de dereita a esquerda

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
gl: &Dereita:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
gl: &Fila

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
gl: &Regra

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
gl: &Gardar

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
gl: &Gardar imaxe como

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
gl: &Gardar páxina web

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
gl: &Buscar axuda

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
gl: &Seleccionar

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
gl: &Seleccionar revisión

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
gl: &Mostrar historial

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
gl: &Mostrar barra de estado

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
gl: &Mostrar anotacións

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
gl: E&special:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
gl: &Ortografía

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
gl: &Comezar en:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
gl: Barra de e&stado

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
gl: &Subíndice

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
gl: &Suprimir números de liña

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
gl: &Tabulación guía:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
gl: &Táboa

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
gl: &Tabuladores

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
gl: &Tabuladores...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
gl: Barras de &ferramentas

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
gl: &Ferramentas

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
gl: &Superior:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
gl: &Tipos

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
gl: &Tipos:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
gl: &Subliñado

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
gl: &Desfacer

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
gl: &Unidades:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
gl: &Ver

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
gl: Disposición &web

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
gl: Páxina &completa

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
gl: Palabra &completa

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
gl: Control de liñas orfas/&baleiras

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
gl: &Largo:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
gl: Contar &palabras

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
gl: (Todas as revisións visíbeis)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
gl: (non hai suxestións)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
gl: (ningún)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
gl: 1 columna

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
gl: Espazado a 1,5

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
gl: 1,5 liñas

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
gl: espazado a 1,5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
gl: 12 pt antes

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
gl: 2 columnas

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
gl: 3 columnas

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
gl: << Ant

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. AbiWord is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
gl: Acaba de se producir un erro fatal. Abiword apagarase.
    O documento actual gardouse no disco coa extensión ".saved".

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
gl: &Suxerir correcións sempre

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
gl: Abiword non pode abrir %s. Parece que é un documento incorrecto

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
gl: Abiword rematou de comprobar a selección.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
gl: Abiword rematou a súa busca no documento e efectuou %d substitucións.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
gl: Abiword rematou de buscar no documento.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
gl: AbiWord está deseñado para unha versión máis recente do ficheiro de sistema COMCTL32.DLL
    que a que está actualmente no seu sistema. (COMCTL32.DLL versión 4,72 ou máis nova)
    Unha solución a este problema explícase no FAQ do sitio web de AbiSource
    
    	http://www.abisource.com
    
    Pode usar o programa, pero a barra de ferramentas podería non aparecer.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
gl: AbiWord necesita o ficheiro %s.dll
    Por favor, descárgueo e instáleo desde http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
gl: Sobre G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
gl: Sobre o proxecto GNOME Office

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
gl: Aceptar o cambio suxerido

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
gl: Engadir unha columna a esta táboa despois da columna actual

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
gl: Engadir unha fila a esta táboa despois da fila actual

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
gl: Engadir bordos e sombreado á selección

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
gl: Engadir a columna despois

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
gl: Engadir ou modificar puntos e numeración para os parágrafos seleccionados

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
gl: Engadir unha fila despois

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
gl: Engadir esta palabra ao dicionario persoal

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
gl: Engadir a modelos

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
gl: D&espois:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
gl: Aliña&mento:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
gl: Aliñamento

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
gl: Aliñamento:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
gl: Todo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting using styles only
gl: Permitir formatar usando só estilos

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
gl: Permitir cores de pantalla distintos do branco

note: FIELD_Application
en: Application
gl: Aplicativo

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
gl: Inicio do aplicativo

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
gl: Aplicar

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
gl: Aplica o formato do parágrafo copiado no texto seleccionado

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
gl: Aplicar á lista actual

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
gl: Aplicar a:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
gl: Lista árabe

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
gl: Está seguro de que non quere manter un rexistro do historial completo? Se continúa, non será quen de restaurar versións máis antigas deste documento.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
gl: Cando menos

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
gl: Adxuntar á lista anterior

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
gl: Autor:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
gl: &Gardado automático

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
gl: &Gardado automático do ficheiro actual cada

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
gl: Gardado automático

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
gl: Substitución automática de palabras mal escritas

note: DLG_InsertTable_AutoFit_Capital
en: AutoFit Behavior
gl: Comportamento do axuste automático

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
gl: Comportamento do axuste automático

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
gl: Axuste automático de táboa

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
gl: Comprobación automática de gramática

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
gl: Tamaño de columna automático

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
gl: Cargar todos os complementos automaticamente

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
gl: Verificación ortográfica automática

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
gl: Actualizar automaticamente

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
gl: Combinación automática

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
gl: Campos dispoñíbeis

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
gl: Formatos dispoñíbeis

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
gl: Estilos dispoñíbeis

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
gl: &Por:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
gl: Fondo

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
gl: Cor de fondo:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
gl: Barra

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
gl: Tabulador de barra

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
gl: Baseado en:

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
gl: Opcións bidireccionais

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
gl: Grosa

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
gl: Ma&rcador

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
gl: Marcador

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
gl: Non se encontrou o marcador "%s" neste documento.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color
en: Border color:
gl: Cor do bordo:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders
en: Borders
gl: Bordos

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
gl: Bordos e sombreado

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
gl: Inferior

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
gl: Marxe inferior [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
gl: Liña inferior

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
gl: Lista de caixas

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
gl: Id. de compilación

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
gl: Opcións de compilación

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
gl: Obxectivo de compilación

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
gl: Punto

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
gl: Lista de puntos

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
gl: Puntos

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
gl: Puntos e &numeración

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
gl: Estilo do botón

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
gl: Cam&biar a capitalización

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
gl: C&opiar a localización da ligazón

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
gl: C&réditos

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
gl: Non se pode introducir un salto dentro dunha táboa

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
gl: Non se pode inserir un salto dentro dunha caixa de texto

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
gl: Non se pode borrar este estilo

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
gl: Non se pode modificar un estilo incorporado

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
gl: Non se pode iniciar o traballo de impresión

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
gl: Categoría:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
gl: Central

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
gl: Tabulación central

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
gl: Aliñamento central

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
gl: Aliña centralmente o parágrafo

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
gl: Centrado

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
gl: Cambiar &a:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
gl: Cambiar &todo

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
gl: Cambia a cor do fondo

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
gl: Cambia as maiúsculas e minúsculas

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
gl: Cambiar a lista 
    actual

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
gl: Cambia a cor do realzado

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
gl: Cambiar o estilo

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
gl: Cambiar a cor de texto

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
gl: Cambiar as propiedades direccionais do texto

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
gl: Cambiar a dirección dominante do parágrafo

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
gl: Cambiar as maiúsculas e minúsculas do texto seleccionado

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
gl: Cambiar o tipo de letra do texto seleccionado

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
gl: Cambiar o formato do parágrafo seleccionado

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
gl: Cambiar o idioma do texto seleccionado

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
gl: Cambiar o número de columnas

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
gl: Cambiar as opcións de impresión

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
gl: Cambiar as propiedades da caixa de texto

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
gl: Cambiar a esta palabra suxerida

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
gl: Cambiar o fondo da páxina do seu documento

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
gl: Cambiar a cor da páxina do seu documento

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
gl: Carácter

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
gl: Contar caracteres

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
gl: Contar caracteres (con/sen espazos)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
gl: Vista previa do carácter

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
gl: Caracteres (sen espazos):

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
gl: Caracteres (con espazos):

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
gl: Verificar a &ortografía

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
gl: Verificar a &gramática mentres se escribe

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
gl: Verificar as a&ctualizacións

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
gl: Verificar se hai actualizacións novas de AbiWord

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
gl: Verificar a or&tografía mentras se escribe

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
gl: Verificar os erros ortográficos no documento

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
gl: Escoller

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
gl: Escolla a cor de pantalla

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
gl: Escolla unha cor de pantalla para AbiWord

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
gl: Escolla que revisión desexa ver

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
gl: Escolla o seu destino no lado esquerdo.
    Se quere usar o botón "Ir a", tan só cubra a Entrada de Número co número desexado. Pode usar + e - para facer movementos relativos.	Ex., se escribe "+2" e selecciona "Liña", "Ir a" desprazarase 2 liñas por debaixo da súa posición actual.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
gl: &Limpar

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
gl: Limpar

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
gl: Limpar &todo

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
gl: Quitar a cor de fondo

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
gl: Quitar a cor de realzado

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
gl: Pechar todas as xanelas e saír?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
gl: Pecha todas as xanelas do aplicativo e sae

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
gl: Pecha o documento

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
gl: Co&lumna

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
gl: Cor:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
gl: Columna

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
gl: Oco de columna [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
gl: Columna [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
gl: Columnas

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
gl: Columnas á &esquerda

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
gl: Columnas á &dereita

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
gl: Comentario

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
gl: Comentario a ser asociado coa revisión:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
gl: Compara o documento activo con outro documento

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
gl: Data de compilación

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
gl: Hora de compilación

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
gl: Con&tinuo

note: TOC_TocHeading
en: Contents
gl: Contidos

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
gl: Continuar a revisión anterior (número %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
gl: Colaborador

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
gl: Colaborador(a/es):

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
gl: Converter o texto seleccionado nunha táboa

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
gl: Coverter a táboa a texto

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
gl: Converter o texto a táboa

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
gl: Converter dunha táboa a un texto

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
gl: Copia

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
gl: Copia o obxecto incorporado

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
gl: Copiar imaxe

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
gl: Copiar obxecto

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
gl: Copiar caixa de texto

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
gl: Copia o enderezo da ligazón

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
gl: Copia a caixa de texto ao portapapeis

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
gl: Copia a caixa de texto ao portapapeis e retirala

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
gl: Copia a selección ao portapapeis

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
gl: Non se puido abrir o ficheiro %s para escritura

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
gl: Non se puido abrir o ficheiro %s.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
gl: Non se puido escribir a un ficheiro %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
gl: Non se puido escribir no ficheiro %s.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
gl: Conta o número de palabras no documento

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
gl: Cobertura

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
gl: Cobertura:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
gl: Crear un fax

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
gl: Crea un documento novo en branco

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
gl: Crea un documento novo

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
gl: Crea un documento novo a partir dun modelo

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
gl: Crea un documento novo usando un modelo

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
gl: Crea un documento baleiro

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
gl: Crear desde a &selección

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
gl: Creador

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
gl: Cor&tar

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
gl: Data actual

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
gl: Tipo de letra actual

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
gl: Lista de etiquetas actuais

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
gl: Lista de tipos de letra actuais

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
gl: A selección actual está baleira

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
gl: Axustes actuais

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
gl: Hora actual

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
gl: &Intermitencia do cursor

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
gl: Dicionario personalizado:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
gl: Data/hora personalizada

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
gl: Lista personalizada

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
gl: Cortar

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
gl: Cortar o obxecto incorporado

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
gl: Cortar a imaxe

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
gl: Cortar o obxecto

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
gl: Cortar a caixa de texto

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
gl: Corte a selección e póñaa no portapapeis

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
gl: D&ireccional

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
gl: Lista con guións

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
gl: Data

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
gl: Data e &hora

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
gl: Data e hora

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
gl: # día no ano

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
gl: &Predefinidos

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
gl: Tabulación decimal

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
gl: Diminuír a sangría

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
gl: Data predefinida (con/sen hora)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
gl: Representación predefinida da data

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
gl: Tamaño de páxina predefinida

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
gl: Tabulacións predefinidas:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
gl: Predefinida a dirección do texto de dereita a esquerda

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
gl: Definir propiedades principais

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
gl: Definir ou aplicar o estilo para a selección

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
gl: Borrar

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
gl: Borrar celas

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
gl: Borrar co&lumna

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
gl: Borrar columna

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
gl: Borrar obxecto incorporado

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
gl: Borrar imaxe

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
gl: Borrar obxecto

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
gl: Borrar &fila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
gl: Borrar fila

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
gl: Borrar &táboa

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
gl: Borrar táboa

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
gl: Borrar a caixa de texto

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
gl: Eliminar anotación

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
gl: Borrar columna

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
gl: Borrar ligazón

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
gl: Borrar fila

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
gl: Borrar selección

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
gl: Borrar esta columna da táboa

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
gl: Borrar esta fila da táboa

note: DLG_Styles_Description DLG_Styles_ModifyDescription FIELD_Document_Description
en: Description
gl: Descrición

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
gl: Descrición:

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
gl: Lista de diamantes

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
gl: Dicionarios

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
gl: Pé de páxina diferente para as impares

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
gl: Pé de páxina diferente para a primeira páxina

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
gl: Pé de páxina diferente para a derradeira páxina

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
gl: Cabeceira diferente para as impares

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
gl: Cabeceira diferente para a primeira páxina

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
gl: Cabeceira diferente para a última páxina

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
gl: Desactivar todas as ordes de formato, excepto os estilos

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
gl: Mostrar os créditos

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
gl: Mostrar os contidos de axuda

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INTRO
en: Display Help Introduction
gl: Mostrar a Introdución da Axuda

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
gl: Mostrar caracteres non imprimíbeis

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
gl: Mostrar información do programa, número de versión, e dereitos de autor

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
gl: Estilo de visualización:

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
gl: Quere reiniciar as palabras ignoradas en todos os documentos?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
gl: Quere reiniciar as palabras ignoradas no documento actual?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
gl: Documento

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
gl: Propiedades do documento

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
gl: Documentos

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
gl: Non reiniciar

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
gl: Dobre

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
gl: Espazado dobre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
gl: Espazado dobre

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
gl: Editar anotación

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
gl: Editar ecuación

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
gl: Editar pé de páxina

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
gl: Editar cabeceira

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit LaTeX Equation
gl: Editar ecuación LaTeX

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
gl: Editar anotación

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
gl: Editar ligazón

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
gl: Editar o texto na parte superior ou inferior de cada páxina

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
gl: Editar o pé de páxina na páxina actual

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
gl: Editar a cabeceira na páxina actual

note: TB_Embedded
en: Embedded
gl: Incorporado

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
gl: Activar as ferramentas de f&ormato

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
gl: Activar o desprazamento suave

note: DLG_Options_Label_SmartQuotes
en: Enable smart (curly) quotes
gl: Activar as comas (curvas) intelixentes

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
gl: Áncora de nota final

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
gl: Referencia de nota final

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
gl: Estilo de nota final

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
gl: Ecuación

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
gl: Produciuse un erro ao calcular o valor!

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
gl: Produciuse un erro ao executar o script %s

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
gl: Produciuse un erro ao importar o ficheiro %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
gl: Produciuse un erro ao tentar gardar %s: non se puido construír o exportador

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
gl: Produciuse un erro ao tentar gardar %s: o nome é incorrecto

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
gl: Executar o script

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
gl: Exactamente

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
gl: Exemplo:

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
gl: Executar os scripts auxiliares

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
gl: Executar o script

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
gl: Revisións existentes:

note: TB_Extra
en: Extra
gl: Adicional

note: DLG_Field_Parameters_Capital
en: Extra Parameters
gl: Parámetros adicionais

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
gl: Barra de ferramentas adicional

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
gl: Parámetros adicionais:

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
gl: F&icheiro

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
gl: F&ormato

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
gl: &Pantalla completa

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
gl: Atopa&r:

note: DLG_MailMerge_Insert_No_Colon
en: Field Name
gl: Nome do campo

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
gl: Nome do campo:

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
gl: O ficheiro %s non é un tipo de ficheiro actualmente compatíbel

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
gl: O ficheiro %s non é do tipo que di ser

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
gl: O ficheiro %s é de tipo descoñecido

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
gl: Non se atopou o ficheiro %s

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
gl: Nome do ficheiro

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
gl: Estilo de recheo:

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
gl: Atopar

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
gl: Atopar a &seguinte revisión

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
gl: Atopar a revisión &anterior

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
gl: Atopar a seguinte revisión visíbel do documento

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
gl: Atopar a anterior revisión visíbel do documento

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
gl: Atopar o texto especificado

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
gl: Sangría de primeira liña [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
gl: Primeira liña

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
gl: Tamaño fixo de columna:

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
gl: Pregar por debaixo do nivel 1

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
gl: Pregar por debaixo do nivel 2

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
gl: Pregar por debaixo do nivel 3

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
gl: Pregar por debaixo do nivel 4

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
gl: Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte Parágrafo seguinte

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
gl: Tipo de letra

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
gl: Escoller o tipo de letra

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
gl: Tamaño do tipo de letra

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
gl: Escoller o tipo de letra

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
gl: Cor do tipo de letra

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
gl: Tipo de letra...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
gl: Tipo de letra:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
gl: &Nota a pé de páxina

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
gl: Pé de páxina

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
gl: Propiedades do pé de páxina

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
gl: Pé de páxina [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
gl: Áncora de pé de páxina

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
gl: Referencia de pé de páxina

note: DLG_FormatFootnotes_FootStyle
en: Footnote style
gl: Estilo do pé de páxina

note: MENU_LABEL_FMT_FOOTNOTES
en: Footnotes and Endnotes
gl: Notas a pé de páxina e finais

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
gl: Forzar dirección E->D do texto

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
gl: Forzar dirección D->E do texto

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
gl: Forzar dirección esquerda a dereita do texto

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
gl: Forzar dirección dereita a esquerda do texto

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
gl: Forzar texto E->D

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
gl: Forzar texto D->E

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
gl: Formato

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
gl: Formato do obxecto incorporado

note: DLG_FormatFootnotes_Endnotes
en: Format Endnotes
gl: Formato das notas finais

note: DLG_FormatFootnotes_Footnotes
en: Format Footnotes
gl: Formato das notas de pé de páxina

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
gl: Formato das notas a pé de páxina e finais

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
gl: Formato da cabeceira/pé de páxina

note: MENU_LABEL_FMT_EMBED
en: Format Object
gl: Formato do obxecto

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
gl: Formato da brocha

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
gl: Formato da táboa

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
gl: Formato da táboa de contido

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
gl: Formato da caixa de texto

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
gl: Formato da barra de ferramentas

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
gl: Formatar esta imaxe

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
gl: Formatar o documento usando estilos

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
gl: Formato:

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_FILE
en: From File
gl: Desde o ficheiro

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
gl: Desde LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
gl: Pantalla completa

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
gl: Xeral

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
gl: Ir a

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
gl: Ir a &que:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
gl: Ir a...

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
gl: &Ten etiqueta

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
gl: Texto de enca&bezamento:

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
gl: Lista manual

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
gl: Colgando

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
gl: Cabeceira

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
gl: Propiedades da cabeceira

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
gl: Cabeceira [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: Header/Footers
gl: Cabeceiras/Pés de páxina

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
gl: As cabeceiras e pés de páxina só poden crearse e editarse no Modo previsualización de impresión.
    Para entrar neste modo, escolla Disposición da impresión do menú.
    Quere entrar no modo Disposición da impresión agora?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
gl: Estilos de encabezamentos

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
gl: Estilo do encabezamento:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
gl: Lista de corazóns

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
gl: Lista hebrea

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
gl: Axuda

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
gl: &Contido da axuda

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
gl: &Introdución da axuda

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
gl: Ocultar

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
gl: Ocultar os erros &ortográficos no documento

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
gl: Ocultar o texto baixo os niveis de listas

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
gl: Realzar

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
gl: I&gnorar todo

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
gl: &Sangrado:

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
gl: Iconas

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
gl: Ignorar

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
gl: Ignorar as palabras

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
gl: Ignorar todas as aparicións desta palabra no documento

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
gl: Palabras ignoradas:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
gl: Imaxe para fondo

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
gl: Lista de implicación

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
gl: Importar as definicións de estilo dun documento

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
gl: En uso

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
gl: Contrasinal incorrecto

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
gl: Aumentar a sangría

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
gl: Sangría

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
gl: Sangría e espazado

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
gl: Maiús. iniciais

note: DLG_FormatFootnotes_EndInitialVal
en: Initial Endnote value
gl: Valor inicial da nota final

note: DLG_FormatFootnotes_FootInitialVal
en: Initial Footnote value
gl: Valor inicial da nota ao pé de páxina

note: DLG_Options_Label_InnerQuoteStyle
en: Inner (single) quote style
gl: Estilo de comiña (simple) interna

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
gl: Inserir

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
gl: Inserir &columnas

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
gl: Inserir &filas

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
gl: Inserir &táboa

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
gl: Inserir marcador

note: DLG_Break_BreakTitle_Capital
en: Insert Break
gl: Inserir salto

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
gl: Inserir celas

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
gl: Inserir contido do portapapeis

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
gl: Inserir data e hora

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
gl: Inserir ecuación

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
gl: Inserir ecuación desde unha expresión LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle_Capital
en: Insert Field
gl: Inserir campo

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
gl: Inserir ligazón

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
gl: Inserir imaxe

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
gl: Inserir campo de combinación de correo

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
gl: Inserir MathML desde un ficheiro

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
gl: Inserir táboa

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
gl: Inserir un marcador de dirección Unicode no documento

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
gl: Inserir un pé de páxina

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
gl: Inserir unha cabeceira

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
gl: Inserir un índice baseado nas cabeceiras

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
gl: Inserir unha caixa de texto

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
gl: Inserir un marcador no documento

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
gl: Inserir un campo calculado

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
gl: Inserir unha columna á esquerda

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
gl: Inserir unha columna á dereita

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
gl: Inserir unha nota a pé de páxina

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
gl: Inserir unha ligazón no documento

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
gl: Inserir un campo de combinación de correo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
gl: Inserir unha táboa nova no seu documento

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
gl: Inserir unha páxina, columna ou salto de sección

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
gl: Inserir unha fila enriba

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
gl: Inserir unha fila embaixo

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
gl: Inserir un símbolo ou outro carácter especial

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
gl: Insira unha anotación

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
gl: Inserir un número de páxina actualizado automaticamente

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
gl: Inserir unha nota final

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
gl: Inserir unha imaxe existente desde outro ficheiro

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
gl: Inserir unha imaxe no documento

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
gl: Inserir marcador

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert break
gl: Inserir salto

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
gl: Inserir unha imaxe predeseñada

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert field
gl: Inserir campo

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
gl: Inserir ligazón

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
gl: Inserir  marcador de dirección esquerda a dereita (E->D)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
gl: Inserir marcador de dirección dereita a esquerda (D->E)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
gl: Insira o texto seleccionado nunha nova anotación

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
gl: Inserir símbolo

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
gl: Inserir táboa

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
gl: Inserir a suma dunha columna

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
gl: Inserir a suma dunha fila

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
gl: Inserir o contido doutro ficheiro

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
gl: Inserir a data e/ou hora

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
gl: Inserir os contidos do portapapeis sen formato

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
gl: Marcas de &disposición invisíbeis

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
gl: Cursiva

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
gl: Saltar a anotación

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
gl: Saltar a ligazón

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
gl: Xustificada

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
gl: Xustificar

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
gl: Xustificar parágrafo

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
gl: Xustificar o parágrafo

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
gl: Manter co &seguinte

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
gl: Proba de Kevin

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
gl: Palabras chave

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
gl: Palabras chave:

note: DLG_Latex_LatexTitle DLG_Latex_LatexEquation
en: LaTeX Equation
gl: Ecuación LaTeX

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
gl: Aliñamento de etiqueta:

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
gl: Definicións de etiquetas

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language FIELD_Document_Language
en: Language
gl: Idioma

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
gl: Axustes do idioma

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
gl: Idioma(s):

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
gl: Disposición

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Layout Details
gl: Detalles de disposición

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader
gl: Guía

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
gl: Esquerda

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
gl: Sangría á esquerda [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
gl: Sangría á esquerda [%s] Sangría de primeira liña [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
gl: Marxe esquerda [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
gl: Tabulador esquerdo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
gl: Aliñamento á esquerda

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
gl: Aliñar o parágrafo á esquerda

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
gl: Nivel 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
gl: Nivel 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
gl: Nivel 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
gl: Nivel 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
gl: Delimitador de nivel:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
gl: Nivel:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
gl: Espazamento de li&ña:

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
gl: Liña

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
gl: Contador de liñas

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
gl: Liña sobre a selección (trocar)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
gl: Liña e saltos de páxina

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
gl: Liña baixo a selección (trocar)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
gl: Entre liñas

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
gl: Liñas:

note: DLG_Styles_List
en: List
gl: Lista

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
gl: Lista de etiquetas

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
gl: Propiedades de listas

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
gl: Estilos de listas

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
gl: Listas para

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
gl: Bloquea a disposición das barras de ferramentas actuais

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
gl: Lista en minúsculas

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
gl: Lista Romana en minúscula

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
gl: Combinar correo

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
gl: Facer a selección grosa (trocar)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
gl: Facer a selección cursiva (trocar)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
gl: Facer a selección subíndice (trocar)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
gl: Facer a selección superíndice (trocar)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
gl: Xestionar anotacións no documento

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
gl: Administrar complementos

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
gl: Marxe

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
gl: Marcar revisións

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
gl: Marcar cambios mentras se escribe

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
gl: Proba de Martins

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
gl: Tamaño máx. de columna

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
gl: Menú

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
gl: Combinar enriba

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
gl: Combinar embaixo

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
gl: Combinar celas

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
gl: Combinar á esquerda

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
gl: Combinar á dereita

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
gl: Combinar enriba

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
gl: Combina outro documento dentro do documento activo usando marcas de revisión

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
gl: Combinar embaixo

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
gl: Combinar celas

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
gl: Combinar á esquerda

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
gl: Combinar á dereita

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
gl: Combinar coa cela de enriba

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
gl: Combinar coa cela de embaixo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
gl: Combinar coa cela da esquerda

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
gl: Combinar coa cela da dereita

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
gl: Hora militar

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
gl: Estilos varios

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
gl: Modificar estilos

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
gl: Modificar...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
gl: Día do mes, ano

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
gl: Mover o punto de inserción a unha posición específica

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
gl: Mes, día, ano

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
gl: Múltiple

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
gl: Novo

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
gl: Nova &anotación

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
gl: Novo documento

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
gl: Etiqueta de lista nova

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
gl: Tipo de lista
    novo

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
gl: Valor de inicio
    novo

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
gl: Estilo novo

note: DLG_Styles_New
en: New...
gl: Novo...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
gl: Seguinte >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
gl: Non hai ficheiro

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
gl: Sen pregado

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
gl: Non se seleccionou estilo
     así que non se pode modificar

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
gl: Non se atoparon scripts

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_Lists_Type_none
en: None
gl: Ningún

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
gl: Ningún antes

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
gl: Vista normal

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
gl: Non está no dicionario&:

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
gl: Estilo de nota

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
gl: Número de columnas

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
gl: Número de páxinas

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
gl: Número de columnas

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
gl: Número de filas:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
gl: Numerado

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
gl: Lista numerada

note: DLG_FormatFootnotes_FootnoteRestart DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
gl: Números

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
gl: Números

note: DLG_Column_One
en: One
gl: Unha

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
gl: A&brir copia

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
gl: Abrir

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
gl: Abrir modelo

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
gl: Abrir un documento facendo unha copia

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
gl: Abrir un documento usado recentemente

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
gl: Abrir un documento existente

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
gl: Abrir outra xanela para o documento

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
gl: Abrir este documento

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
gl: Orientación...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
gl: Outro

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
gl: Esgotouse a memoria ao tentar abrir %s

note: DLG_Options_Label_OuterQuoteStyle
en: Outer (double) quote style
gl: Estilo de comiña (dobre) externa

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
gl: Superliñado

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
gl: Superliñar a selección (trocar)

note: InsertModeFieldOVR
en: Overwrite
gl: Sobrescribir

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
gl: P&ropiedades

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
gl: Dep&urar revisións

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
gl: Pe&gar sen formato

note: DLG_Goto_Target_Page DLG_PageSetup_Page
en: Page
gl: Páxina

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
gl: &Salto de páxina anterior

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
gl: Fondo de páxina

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
gl: C&or de páxina

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
gl: Imaxe da páxina

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
gl: &Números de páxina

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
gl: Número de páxina

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
gl: Propiedades do número de páxina

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
gl: Números de páxina

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
gl: Referencia da páxina

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
gl: Conf&igurar páxina

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
gl: Configurar páxina

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
gl: Páxina: %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
gl: Páxinas:

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
gl: Paxinación

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
gl: &Tamaño do papel:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
gl: Papel...

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
gl: Parágrafo

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
gl: Contador de parágrafos

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
gl: Sentido dos parágrafos

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
gl: Vista previa de parágrafos

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
gl: Parágrafos:

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
gl: Requírese contrasinal, isto é un documento cifrado

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
gl: Pegar

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
gl: Permisos

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
gl: Imaxe

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
gl: Partir táboa

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
gl: Colocar ao final do documento

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
gl: Colocar ao final da sección

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlacement
en: Placement
gl: Colocación

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
gl: Posición

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Position Text Box
gl: Posición da caixa de texto

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
gl: Posición respecto da columna

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
gl: Posición respecto da páxina

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
gl: Posición respecto do parágrafo

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
gl: Posición:

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
gl: Pr&eferencias

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
gl: Esquemas preferidos

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
gl: Preferencias

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
gl: Previsualización

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
gl: Previsualizar o documento como páxina web

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
gl: Previsualizar o documento antes de imprimir

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
gl: Parágrafo anterior Parágrafo anterior Parágrafo anterior Parágrafo anterior Parágrafo anterior Parágrafo anterior Parágrafo anterior

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT DLG_UP_PrintTitle DLG_UP_PrintButton
en: Print
gl: Imprimir

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
gl: Imprimir &directamente

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
gl: Disposición da impresión

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
gl: &Vista previa de impresión

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
gl: Vista previa de impresión

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
gl: Imprimir todo ou parte do documento

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
gl: Imprimir o documento

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
gl: Imprimir usando o controlador PS interno

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document...
gl: Imprimindo o documento...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
gl: Imprimindo páxina %d de %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
gl: Editor

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
gl: Editor:

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
gl: Substi&uír

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
gl: &Documento D->E

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
gl: &Parágrafo D->E

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
gl: &Sección D->E

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
gl: Substit&uír por:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
gl: Busca in&versa

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
gl: Re&cuperar

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
gl: &Ficheiros recentes

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_REDO
en: Redo
gl: Refacer

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
gl: Refacer edición

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
gl: Refai a edición previamente desfeita

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
gl: Reduce ou aumenta a pantalla do documento

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
gl: Relación:

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
gl: Retirar

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
gl: Retirar rodapé

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
gl: Retirar cabeceira

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
gl: Retirar propiedade do estilo

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
gl: Retirar fila como cabeceira

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
gl: Retirar fila como cabeceira da páxina

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
gl: Retirar toda a información de revisión do documento

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
gl: Retirar todo o historial do documento

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
gl: Retirar o pé de páxina desta páxina do documento

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
gl: Retirar a cabeceira desta páxina do documento

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
gl: Retirar a imaxe e gardar unha copia no portapapeis

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
gl: Retirar a imaxe do documento

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
gl: Retirar a caixa de texto do documento

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
gl: Retirar o cambio suxerido

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
gl: Repetir fila como cabeceira

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
gl: Repetir fila como cabeceira en cada nova páxina

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
gl: Substituír

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
gl: Substituír &todo

note: DLG_Annotation_Replace_tooltip
en: Replace the annotated text with the annotation content
gl: Substituír o texto anotado co contido da anotación

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
gl: Substituír o texto especificado con outro texto

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
gl: Informar dun &fallo

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
gl: Informa dun fallo e axudar a AbiWord a se converter nun produto mellor

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
gl: Restabelece a disposición da barra aos seus valores predefinidos

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
gl: Redimensionar esta imaxe

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
gl: Reiniciar numeración en:

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
gl: Reiniciar en cada páxina

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
gl: Reiniciar en cada sección

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
gl: Reiniciar números de páxina en seccións novas

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
gl: Continuar lista anterior

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
gl: Reter todos os cambios do documento

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
gl: Reverter o ficheiro ao último estado gardado?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
gl: Reverter o documento ao último estado gardado

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
gl: Reverter á copia gardada de %s?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
gl: ID de revisión

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
gl: Dereita

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
gl: Sangría dereita [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
gl: Marxe dereita [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
gl: Tabulación dereita

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
gl: Aliñamento á dereita

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
gl: Aliñar o parágrafo á dereita

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
gl: &Dominante de dereita esquerda

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
gl: Dereitos

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
gl: Dereitos:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
gl: Fila

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
gl: Filas enrib&a

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
gl: Filas em&baixo

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
gl: &Mostrar revisións

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
gl: Di&vidir celas

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
gl: &Gardar

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
gl: Ga&rdar copia

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
gl: Gardar

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
gl: Gardar &como

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
gl: Gardar &modelo

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
gl: Gardar como

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
gl: Gardar unha copia da imaxe no portapapeis

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
gl: Gardar os cambios ao documento %s antes de pechar?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
gl: Garda o obxecto incorporado

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
gl: Gardar o documento

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
gl: Gardar o documento como modelo

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
gl: Garda o documento cun nome distinto

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
gl: Garda o documento sen cambiar o nome actual

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
gl: Garda a imaxe seleccionada nun ficheiro

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
gl: Gardar nun ficheiro

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
gl: Escala...

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
gl: Buscar axuda sobre...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
gl: Segundos entre actualizacións

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
gl: Segundos desde a época

note: DLG_Break_SectionBreaks_Capital
en: Section Breaks
gl: Saltos de sección

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section breaks
gl: Saltos de sección

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
gl: Ver historial do documento actual

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
gl: Seleccionar

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
gl: Seleccionar t&odo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
gl: Seleccionar cela

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
gl: Seleccionar columna

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
gl: Seleccionar tipo de letra

note: DLG_ListRevisions_Title
en: Select Revision
gl: Seleccionar revisión

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
gl: Seleccionar fila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
gl: Seleccionar táboa

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
gl: Seleccionar caixa de texto

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
gl: Seleccionar un marcador da lista.

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
gl: Seleccionar a imaxe do ficheiro

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
gl: Seleccionar a caixa de texto

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
gl: Seleccionar o documento completo

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
gl: Selección

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
gl: Tipo oración

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
gl: Separar os elementos da táboa con comas

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
gl: Separar os elementos da táboa con comas e tabulacións

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
gl: Separar os elementos da táboa con tabulacións

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
gl: Separar con comas

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
gl: Separar con comas e tabulacións

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
gl: Separar con tabulacións

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
gl: Estabelecer

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
gl: Estabelecer &idioma

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
gl: Estabelecer valores predefinidos

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
gl: Estabelecer imaxe

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
gl: Estabelecer imaxe en posición

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
gl: Estabelecer axuste de texto

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
gl: Estabelecer unha imaxe como fondo de páxina

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
gl: Estabelecer a dirección dominante do documento a D->E

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
gl: Estabelecer a dirección dominante do parágrafo a D->E

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
gl: Estabelecer a dirección dominante da sección a D->E

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
gl: Estabelecer propiedades de meta-datos

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
gl: Estabelecer tabulación nova

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
gl: Non estabelecer ningunha imaxe

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
gl: Estabelecer preferencias

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
gl: Estabelecer tabuladores

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
gl: Estabelecer o tipo e estilos da táboa de contidos

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
gl: Estabelecer os tipos de notas ao pé e ao final

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
gl: Estabelecer os tipos de cabeceiras e de pé

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
gl: Estabelecer esta fila como cabeceira

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
gl: Estabelecer esta fila como a cabeceira en cada páxina

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
gl: Estabelecer esta imaxe para ser posicionada

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
gl: Estabelecer as súas preferencias de ortografía

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
gl: Configurar as propiedades de páxina do documento como tamaño e marxes

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
gl: Atallo

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
gl: Mostrar

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
gl: Mostrar &regra

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
gl: Mostrar todo

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
gl: Mostrar marcas de for&mato

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
gl: Mostrar o documento an&tes das revisións

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
gl: Mostrar o documento &despois das revisións

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
gl: Mostrar o documento antes das revisións pre&vias

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
gl: Mostrar a lista completa de documentos

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
gl: Mostrar ou ocultar as regras

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
gl: Mostrar ou ocultar a barra de estado

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
gl: Mostrar ou ocultar a barra de ferramentas

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
gl: Mostrar as revisións que están presentes no documento

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
gl: Mostrar a aparencia do documento despois das revisións anteriores

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
gl: Mostrar a aparencia do documento despois das revisións

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
gl: Mostrar a aparencia do documento antes das revisións

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
gl: Mostrar...

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
gl: Mostrar/ocultar anotacións

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
gl: Mostrar/ocultar as marcas de formato

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
gl: Barra de ferramentas simple

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
gl: Sinxelo

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
gl: Espaciado sinxelo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
gl: Espazado sinxelo

note: DLG_Options_TabLabel_SmartQuotes
en: Smart Quotes
gl: Comiñas intelixentes

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
gl: O&rdenar táboa

note: MSG_OpenRecovered
en: Some errors were encountered during the import.
gl: Algúns erros encontrados durante a importación.

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
gl: Ordenar columnas en orde ascendente

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
gl: Ordenar columnas en orde ascendente baseándose na fila seleccionada

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
gl: Ordenar columnas en orde descendente

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
gl: Ordenar as columnas en orde descendente baseándose na fila seleccionada

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
gl: Ordenar filas en orde ascendente

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
gl: Ordenar as filas en orde ascendente baseándose na columna seleccionada

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
gl: Ordenar filas en orde descendente

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
gl: Ordenar as filas en orde descendente baseándose na columna seleccionada

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
gl: Ordenar táboa

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
gl: Fonte:

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
gl: Espazo despois da columna

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
gl: Espazo antes: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
gl: Espazo antes: Ningún

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
gl: Espazado

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
gl: Verificación ortográfica

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
gl: Verificación ortográfica

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
gl: Verificar a ortografía do documento

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
gl: Ortografía

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
gl: &Opcións de ortografía

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
gl: &Dividir táboa

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
gl: Dividir celas

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
gl: Dividir táboa

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
gl: Dividir celas

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
gl: Dividir pola metade

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
gl: Dividir pola parte inferior

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
gl: Dividir pola esquerda

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
gl: Dividir pola dereita

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
gl: Dividir pola parte superior

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
gl: Dividir en todos os delimitadores agás nos espazos

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
gl: Dividir en todos os delimitadores de palabra incluíndo os espazos

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
gl: Dividir o texto desde as comas ou tabuladores

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
gl: Dividir o texto desde os espazos, comas ou tabuladores

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
gl: Dividir esta cela

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
gl: Lista de cadrados

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
gl: Est&ilo

note: TB_Standard
en: Standard
gl: Estándar

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
gl: Barra de ferramentas estándar

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
gl: Lista de estrelas

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
gl: Comezar en:

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
gl: Comezar unha lista nova

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
gl: Comezar sublista

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
gl: Comezar unha revisión nova

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
gl: Comezar unha revisión no&va

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
gl: Comeza unha revisión distinta da actual

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
gl: Estatísticas:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
gl: Deter a lista actual

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
gl: &Riscado

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
gl: Riscar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
gl: Riscar a selección (trocar)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
gl: &Lista de estilos

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
gl: Estilo

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
gl: Nome do estilo -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
gl: Nome do estilo:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
gl: Tipo de estilo

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
gl: Estilo para o seguinte parágrafo

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
gl: O nome do estilo non pode deixarse en branco

note: DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
gl: Estilo:

note: DLG_Styles_StylesTitle DLG_Stylist_Styles
en: Styles
gl: Estilos

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
gl: Lista de estilos

note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
gl: Asunto

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
gl: Asunto:

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
gl: Subíndice

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
gl: Su&xestións:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
gl: Suxerir do dicionario &principal unicamente

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
gl: Sumar unha columna

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
gl: Sumar unha fila

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
gl: Sumar unha columna da táboa

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
gl: Sumar unha fila da táboa

note: DLG_MetaData_TAB_Summary
en: Summary
gl: Resumo

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
gl: Supe&ríndice

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
gl: Superíndice

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
gl: Sím&bolo

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
gl: Símbolo

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
gl: &Táboa

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
gl: Tabulación [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
gl: Posición de tabulación:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
gl: Tabuladores para borrar:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table
en: Table
gl: Táboa

note: DLG_InsertTable_TableSize_Capital
en: Table Size
gl: Tamaño da táboa

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
gl: Barra de ferramentas da táboa

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
gl: Índice

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
gl: Lista de etiquetas do índice

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
gl: Páxina do índice

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
gl: Tamaño da táboa

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
gl: Tabulacións

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
gl: Tabulacións e numeración de páxinas

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
gl: Formato de te&xto

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
gl: Texto

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
gl: Texto &despois:

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
gl: Texto an&tes:

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
gl: Aliñamento do texto:

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
gl: Caixa de texto

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
gl: Pregado do texto

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping
en: Text Wrapping
gl: Axuste de texto

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
gl: Texto e iconas

note: COMMAND_LINE_PRINTING_DEPRECATED
en: The '--print' option has been removed as of AbiWord 2.8. You can achieve the desired behavior using AbiWord's command-line conversion tools and then piping the output to a print spooler. Eg: 'abiword --to=ps --to-name=fd://1 myfile.txt | lpr'
gl: A opción «--print» retirouse en AbiWord 2.8. Pode conseguir o comportamento desexado usando as ferramentas na liña de ordes de AbiWord e logo canalizando a saída a unha cola de impresión. Ex: «abiword --to=ps --to-name=fd://1 meuficheiro.txt | lpr»

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
gl: As marxes seleccionadas son demasiado grandes para que collan na páxina.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
gl: O idioma novo da interface de usuario terá efecto a próxima vez que inicie o aplicativo

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
gl: A verificación ortográfica rematou.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
gl: O texto ao que a ligazón está vinculada debe estar dentro dun único parágrafo.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
gl: O día da semana

note: DLG_FormatTable_Thickness
en: Thickness:
gl: Grosor:

note: MSG_BookmarkAlreadyExists
en: This bookmark already exists. Would you like to replace the existing bookmark with this new one?
gl: Este marcador xa existe. Gustaríalle substituír o marcador existente con este novo?

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
gl: Este cambio só terá efecto cando reinicie AbiWord ou cree un documento novo.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
gl: Este documento contén revisións que están actualmente ocultas á vista. Vexa a documentación de AbiWord para a información verbo do traballo con revisións.

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see the text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
gl: Este parágrafo representa palabras tal como poden aparecer no seu documento. Para ver texto do seu documento usado nesta previsualización, posicione o cursor nun parágrafo do documento con algún texto nel e abra este diálogo.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
gl: Este estilo non existe 
     así que non se pode modificar

note: DLG_Column_Three
en: Three
gl: Tres

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
gl: Lista de comprobación

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
gl: Zona horaria

note: FIELD_Document_Title
en: Title
gl: Título

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
gl: Tipo título

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
gl: Título:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
gl: Barras de ferramentas

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Top
gl: Superior

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
gl: Marxe superior [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
gl: Liña superior

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
gl: Lista de triángulos

note: DLG_Column_Two
en: Two
gl: Dos

note: FIELD_Document_Type
en: Type
gl: Tipo

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select an existing from the list.
gl: Escriba un nome para o marcador, ou seleccione un da lista.

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
gl: Tipo:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
gl: MAIÚSCULAS

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
gl: Subliñar

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
gl: Subliñar a selección (trocar)

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_UNDO
en: Undo
gl: Desfacer

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
gl: Desfacer a edición

note: DLG_Annotation_OK_tooltip
en: Update the annotation
gl: Actualizar a anotación

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
gl: Lista en maiúsculas

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
gl: Lista romana en maiúsculas

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
gl: Usar orde D->E

note: DLG_Options_Label_CustomSmartQuotes
en: Use custom smart quote style
gl: Usar un estilo de comiñas intelixentes personalizado

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
gl: Usar forma glífica para hebreo

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
gl: Interface de usuario

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
gl: Idioma da interface de usuario

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
gl: Estilos definidos polo usuario

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
gl: Tabulacións definidas polo usuario

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
gl: Estilos definidos polo usuario

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
gl: Versión

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
gl: Ver

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
gl: Ver historial do documento

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
gl: Ver o documento en modo pantalla completa

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
gl: Ver este documento

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
gl: Ver indicacións

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
gl: Ver...

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
gl: Visíbel

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
gl: Ollo: o marcador que proporcionou [%s] non existe.

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
gl: Disposición web

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
gl: O que foi creado por Deus

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
gl: Con extensión:

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
gl: Conta de palabras

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
gl: Procesando palabras

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
gl: Palabras (sen notas ao pé/finais):

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
gl: Palabras en &MAIÚSCULAS

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
gl: Palabras con núme&ros

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
gl: Palabras:

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
gl: Erro de escritura ao tentar gardar %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
gl: Cambiou a dirección predefinida.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
gl: Cambiou o modo de dirección.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
gl: Debe seleccionar unha porción do documento antes de inserir unha ligazón.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
gl: Debe escoller un rango de 1 a 120 para a frecuencia de gravación automática

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
gl: Os seus cambios perderanse se non os garda.

note: TOOLBAR_LABEL_ZOOM TOOLBAR_STATUSLINE_ZOOM TOOLBAR_TOOLTIP_ZOOM DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
gl: Ampliar

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
gl: Ampliar ao &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
gl: Ampliar ao &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
gl: Ampliar ao &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
gl: Ampliar ao &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
gl: Ampliar ao 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
gl: Ampliar ao 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
gl: Ampliar ao 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
gl: Ampliar ao 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
gl: Ampliar ao largo da páxina

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
gl: Ampliar á páxina completa

note: DLG_Options_Label_CustomDict
en: custom.dic
gl: personalizado.dic

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
gl: dd/mm/aa

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
gl: minúscula

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
gl: minutos

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
gl: mm/dd/aa

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
gl: tROCAR mINÚSCULAS E mAIÚSCULAS

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
gl:  a

note: DLG_ABOUT_Description
en: %s is an Open Source application licensed under the GNU GPL.
    You are free to redistribute this application.
gl: %s é un aplicativo de fonte aberta licenciado con GNU GPL.
    Síntase libre de redistribuír este aplicativo.

note: DLG_Image_DescTabLabel
en: &Description
gl: &Descrición

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
gl: La&rgura da páxina

note: DLG_Image_PlacementTabLabel
en: &Placement
gl: &Colocación

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
gl: &Estabelecer o idioma

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
gl: &Toda a páxina

note: DLG_Image_WrapTabLabel
en: &Wrapping
gl: &Axuste de liña

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
gl: (Ningún)

note: LANG_0
en: (no proofing)
gl: (sen probas)

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
gl: (test obviado)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
gl: Non existe un dos directorios na ruta dada.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
gl: Xestor de complementos do AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
gl: AbiWord non pode atopar o ficheiro de ortografía %s.dll
    Descargue e instale Aspell de http://aspell.net/win32/

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
gl: AbiWord non pode restaurar completamente a versión %d do documento porque a información de versión está incompleta.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
gl: AbiWord non pode restabelecer a versión %d do documento porque falta a información de versión.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
gl: AbiWord: Vista previa de impresión

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
gl: Sobre %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
gl: Complementos activos

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
gl: Albanés

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
gl: Todos (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
gl: Todos os documentos

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
gl: Todas as imaxes

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
gl: Permitir o marcado adicional no espazo de nomes AWML

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
gl: Amhárico (Etiopía)

note: LANG_AR
en: Arabic
gl: Árabe

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
gl: Árabe (Exipto)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
gl: Árabe (Arabia Saudita)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
gl: Árabe, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
gl: Árabe, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
gl: Árabe, Páxina de códigos 1256 de Windows

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
gl: Armenio

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
gl: Armenio, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
gl: Asamés

note: LANG_AST_ES
en: Asturian (Spain)
gl: Asturiano (España)

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
gl: Inserir automaticamente marcadores de dirección

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
gl: Revisión automática

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
gl: Detectado automaticamente

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
gl: Revisión automática

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
gl: Documentos dispoñíbeis

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
gl: Idiomas dispoñíbeis

note: LANG_AYM_BO
en: Aymara (La Paz)
gl: Aimara (La Paz)

note: LANG_AYC_BO
en: Aymara (Oruro)
gl: Aimara (Oruro)

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
gl: Báltico, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
gl: Báltico, páxina de códigos 1257 de Windows

note: LANG_EU_ES
en: Basque
gl: Éuscaro

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
gl: Bielorruso

note: LANG_BE_LATIN
en: Belarusian, Latin
gl: Bielorruso, latino

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
gl: Bengalí

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
gl: Negro e branco

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
gl: Bloque de texto

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
gl: Cursiva grosa

note: LANG_BR_FR
en: Breton
gl: Bretón

note: DLG_ABOUT_Build
en: Build options: %s
gl: Compilar opcións: %s

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
gl: Compilando o documento:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
gl: Búlgaro

note: DLG_Cancel
en: Cancel
gl: Cancelar

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
gl: Catalán

note: LANG_AYR
en: Central Aymara
gl: Aimara central

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
gl: Europeo Central, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
gl: Europeo Central, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
gl: Europeo Central, Páxina de códigos 1250 de Windows

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
gl: Cambiar idioma ao cambiar o teclado

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
gl: Cabeceira de capítulo

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
gl: Chinés (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
gl: Chinés (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
gl: Chinés (Singapur)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
gl: Chinés (Taiwán)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
gl: Chinés Simplificado, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
gl: Chinés Simplificado, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
gl: Chinés Simplificado, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
gl: Chinés Simplificado, Páxina de códigos 936 de Windows

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
gl: Chinés Tradicional, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
gl: Chinés Traditional, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
gl: Chinés Tradicional, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
gl: Chinés Tradicional, Páxina de códigos 950 de Windows

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
gl: Escoller documento da lista:

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
gl: Limpar fondo

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
gl: Imaxe predeseñada

note: DLG_CLIPART_Error
en: Clip Art could not be loaded
gl: Non se puido cargar a imaxe predeseñada

note: DLG_Close
en: Close
gl: Pechar

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
gl: Pechar &sen gardar

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
gl: Xuntar

note: DLG_UP_Color
en: Color
gl: Cor

note: DLG_Compare
en: Compare
gl: Comparar

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
gl: Contido:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
gl: Índice 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
gl: Índice 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
gl: Índice 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
gl: Índice 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
gl: Cabeceira do índice

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
gl: Copias:

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
gl: Copto

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
gl: Córnico

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
gl: Corso

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
gl: Non se puido activar/cargar o complemento

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
gl: Non se puido desactivar o complemento

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
gl: Non se puido cargar o dicionario do idioma %s

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
gl: Creado

note: DLG_History_Created
en: Created:
gl: Creado:

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
gl: Croata

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
gl: Croata, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
gl: Cirílico, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
gl: Cirílico, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
gl: Cirílico, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
gl: Cirílico, páxina de códigos 1251 de Windows

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
gl: Checo

note: LANG_DA_DK
en: Danish
gl: Danés

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
gl: Desactivar todos os complementos

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
gl: Desactivar complemento

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
gl: Declarar como XML (versión 1.0)

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
gl: Idioma predefinido:

note: DLG_Image_Placement
en: Define Image Placement
gl: Definir colocación da imaxe

note: DLG_Image_TextWrapping
en: Define Text Wrapping
gl: Definir axuste de texto

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
gl: Desexa retirar esta icona da barra de ferramentas?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
gl: Comparación do documento

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
gl: Detalles do documento

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
gl: Historial do documento

note: DLG_History_Path
en: Document name:
gl: Nome do documento:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
gl: Documentos comparados

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
gl: Holandés (Países Baixos)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
gl: Hora de edición:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
gl: Efectos

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
gl: Inserir folla de estilo (CSS)

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
gl: Incluír tipos de letra

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
gl: Inserir imaxes en URL (Base64-encoded)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
gl: Codificación

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
gl: Codificación:

note: STYLE_ENDNOTE
en: Endnote
gl: Fin de nota

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
gl: Referencia para nota final

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
gl: Texto de nota final

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
gl: Inglés (Australia)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
gl: Inglés (Canadá)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
gl: Inglés (Irlanda)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
gl: Inglés (Nova zelanda)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
gl: Inglés (África do Sur)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
gl: Inglés (GB)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
gl: Inglés (US)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
gl: Introduza o contrasinal

note: LANG_ET
en: Estonian
gl: Estonio

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
gl: Exportar ficheiro

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
gl: Exportar como HTML 4.01

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
gl: Exportar con instrucións PHP

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
gl: Persa

note: DLG_UP_File
en: File
gl: Ficheiro

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
gl: O ficheiro «%s» xa existe. Quere substituílo?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
gl: Ficheiro para rexistrar a edición:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
gl: Ficheiro para reproducir a edición:

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
gl: Finlandés

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
gl: Holandés (Bélxica)

note: STYLE_FOOTNOTE
en: Footnote
gl: Nota ao pé

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
gl: Referencia para nota ao pé

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
gl: Texto de nota ao pé

note: DLG_ABOUT_URL
en: For more information: http://www.abisource.com/
gl: Máis detalles: http://www.abisource.com/

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
gl: Francés (Bélxica)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
gl: Francés (Canadá)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
gl: Francés (Francia)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
gl: Francés (Suíza)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
gl: Frisio

note: DLG_UP_From
en: From:
gl: De:

note: LANG_FF
en: Fulah
gl: Fula

note: LANG_GL
en: Galician (Galego)
gl: Galego

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
gl: Xeorxiano

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
gl: Xeorxiano, académico

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
gl: Xeorxiano, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
gl: Alemán (Austria)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
gl: Alemán (Alemaña)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
gl: Alemán (Suíza)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
gl: Escala de grises

note: LANG_EL_GR
en: Greek
gl: Grego

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
gl: Grego, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
gl: Grego, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
gl: Grego, páxina de códigos 1253 de Windows

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
gl: Opcións de exportación HTML

note: LANG_HA_NE
en: Hausa (Niger)
gl: Hausa (Níxer)

note: LANG_HA_NG
en: Hausa (Nigeria)
gl: Hausa (Nixeria)

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
gl: Hawaiano

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
gl: Cabeceira 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
gl: Cabeceira 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
gl: Cabeceira 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
gl: Cabeceira 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
gl: Hebreo

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
gl: Hebreo, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
gl: Hebreo, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
gl: Hebreo, páxina de códigos 1255 de Windows

note: DLG_Image_Height
en: Height:
gl: Altura:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
gl: Altura:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
gl: Oculto

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
gl: Realzar cor

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
gl: Hindú

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
gl: Húngaro

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
gl: Islandés

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
gl: Islandés, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
gl: Identificador:

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
gl: A imaxe flota enriba do texto

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
gl: Imaxe colocada en liña (sen axuste de texto)

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
gl: Importar ficheiro

note: MSG_ParagraphsImported
en: Imported Paragraph
gl: Parágrafo importado

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
gl: Importando documento...

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
gl: Indonesio

note: XIM_Methods
en: Input Methods
gl: Métodos de entrada

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
gl: Inserir obxecto incorporado

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
gl: Inserir ficheiro de obxecto icorporado:

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
gl: Inserir ficheiro

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
gl: Inserir ficheiro Math

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
gl: Inserir ficheiro MathML:

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
gl: Inserir táboa nova

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
gl: Inserir imaxe

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
gl: Inserir símbolo

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
gl: Instalar complemento novo

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
gl: Ruta incorrecta.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
gl: Irlandés

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
gl: Italiano (Italia)

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
gl: Xaponés

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
gl: Xaponés, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
gl: Xaponés, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
gl: Xaponés, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
gl: Xaponés, páxina de códigos 932 de Windows

note: LANG_KN_IN
en: Kannada
gl: Canadá

note: LANG_KK_KZ
en: Kazakh (Kazakhstan)
gl: Casaco (Casaquistán)

note: LANG_KO_KR LANG_KO
en: Korean
gl: Coreano

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
gl: Coreano, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
gl: Coreano, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
gl: Coreano, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
gl: Coreano, páxina de códigos 949 do Windows

note: LANG_KU
en: Kurdish
gl: Turco

note: LANG_LO_LA
en: Lao
gl: Laosiano

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
gl: Gardado por última vez:

note: LANG_LA_IT
en: Latin (Renaissance)
gl: Latín (renacentista)

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
gl: Letón

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
gl: Lituano

note: DLG_CLIPART_Loading
en: Loading Clip Art
gl: Cargando a imaxe predeseñada

note: DLG_UFS_Effects_LowerCase
en: Lowercase
gl: Minúsculas

note: LANG_MK
en: Macedonian
gl: Macedonio

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
gl: Facer predefinido para o documento

note: LANG_MS_MY
en: Malay
gl: Malaio

note: LANG_MNK_SN
en: Mandinka (Senegal)
gl: Mandinga (Senegal)

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
gl: Maorí

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
gl: Marshalés (Illas Marshall)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
gl: Marshalés (Nauru)

note: DLG_Merge
en: Merge
gl: Combinar

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
gl: Mogol

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
gl: Nome:

note: LANG_NE_NP
en: Nepali (Nepal)
gl: Nepalí (Nepal)

note: DLG_MB_No
en: No
gl: Non

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
gl: Ningunha imaxe

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
gl: Ningún complemento seleccionado

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
gl: Noruegués Bokmal

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruegués Nynorsk

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
gl: Non dispoñíbel

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
gl: Cabeceira numerada 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
gl: Cabeceira numerada 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
gl: Cabeceira numerada 3

note: DLG_OK
en: OK
gl: Aceptar

note: LANG_OC_FR
en: Occitan
gl: Occitano

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
gl: Abrir ficheiro

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as &type:
gl: Abrir o ficheiro de &tipo:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
gl: Documentos abertos

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
gl: Outro...

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
gl: Porc&entaxe:

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
gl: Largura da páxina

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
gl: Intervalos de páxina:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
gl: Texto simple

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
gl: Detalles do complemento:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
gl: Lista de complementos

note: LANG_PL_PL
en: Polish
gl: Polaco

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
gl: Portugués (Brasil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
gl: Portugués (Portugal)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
gl: Posición relativa á súa columna

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
gl: Posición relativa á súa páxina

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
gl: Posición relativa ao parágrafo máis achegado

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
gl: Conservar proporcións

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
gl: Previsualizar imaxe

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
gl: Imprimir nun ficheiro

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as &type:
gl: Imprimir ficheiro como &tipo:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
gl: Imprimir en:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
gl: Imprimir a:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
gl: Impresora

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
gl: Orde para imprimir:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (Gurmukhi)
gl: Punxabí (Gurmukhi)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Shahmukhi)
gl: Punxabí (Shahmukhi)

note: LANG_QUH_BO
en: Quechua (3 vowels)
gl: Quechua (3 vogais)

note: LANG_QUL_BO
en: Quechua (5 vowels)
gl: Quechua (5 vogais)

note: ReadOnly
en: Read-Only
gl: Só lectura

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
gl: Gravar edición nun ficheiro

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
gl: Relación:

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
gl: Reproducir edición desde un ficheiro

note: DLG_Restore
en: Restore
gl: Restaurar

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
gl: Restaurar axustes

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
gl: Resultados

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
gl: Romeno

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
gl: Romeno, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
gl: Ruso (Rusia)

note: LANG_RU_PETR1708
en: Russian (pre-1918)
gl: Ruso (pre-1918)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
gl: Mostra

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
gl: Sardo

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
gl: Gardar ficheiro como

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
gl: Gardar axustes

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as &type:
gl: Gardar ficheiro como &tipo:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
gl: Cabeceira de sección

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
gl: Escolla a codificación:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
gl: Seleccionar opcións de exportación HTML:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
gl: Escoller idioma:

note: LANG_SR
en: Serbian
gl: Serbio

note: LANG_SR_LATIN
en: Serbian, latin
gl: Serbio, latino

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Set Image Name
gl: Estabelecer nome de imaxe

note: DLG_Image_ImageSize
en: Set Image Size
gl: Estabelecer tamaño de imaxe

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
gl: Estabelecer idioma

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
gl: Estabelecer sen cor de realzado

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
gl: Tamaño:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
gl: Eslovaco

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
gl: Esloveno

note: DLG_UFS_Effects_SmallCaps
en: Small Capitals
gl: Pequenas maiúsculas

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
gl: Español (México)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
gl: Castelán (España)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
gl: Axuste de texto cadrado

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
gl: Estilos:

note: LANG_SW
en: Swahili
gl: Suahili

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
gl: Sueco

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
gl: Símbolos

note: LANG_SYR
en: Syriac
gl: Sírio

note: LANG_TL_PH
en: Tagalog
gl: Tagalo

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
gl: Cor do texto

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
gl: Texto axustado a ambos lados da imaxe

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
gl: Texto axustado á esquerda da imaxe

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
gl: Texto axustado á dereita da imaxe

note: LANG_TH_TH
en: Thai
gl: Tailandés

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
gl: Tailandés, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
gl: Tailandés, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
gl: Tailandés, páxina de códigos 874 de Windows

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
gl: O cartafol «%s» está protexido contra escritura.

note: DLG_FOSA_ExtensionDoesNotMatch
en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
gl: O ficheiro de extensión dado non coincide co tipo de ficheiro escollido. Quere usar este nome igualmente?

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
gl: A versión máis recente que se pode restaurar completamente é %d. Quere restaurar esta versión no seu lugar? Para restaurar parcialmente a versión %d prema Non.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
gl: A orde para imprimir non é a correcta.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
gl: Esta operación non se pode desfacer. Seguro que quere proceder?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
gl: Axuste de texto estreito

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
gl: Para continuar de todas maneiras, prema Aceptar.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
gl: Para saír do intento de restauración, prema Cancelar.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
gl: Turco

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
gl: Turco, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
gl: Turco, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
gl: Turco, páxina de códigos 1254 de Windows

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
gl: Tipo de axuste de texto

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
gl: Ucraniano

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
gl: Ucraniano, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
gl: Ucraniano, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
gl: Sen título%d

note: DLG_Update
en: Update
gl: Actualizar

note: DLG_UFS_Effects_UpperCase
en: Uppercase
gl: Maiúscula

note: LANG_UR_PK
en: Urdu (Pakistan)
gl: Urdu (Pakistán)

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
gl: Uzbeco

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
gl: Historial de versión

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
gl: Versión:

note: DLG_ABOUT_Version
en: Version: %s
gl: Versión: %s

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
gl: Vietnamita

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
gl: Vietnamita, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
gl: Vietnamita, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
gl: Vietnamita, páxina de códigos 1258 de Windows

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
gl: Ver documento

note: DLG_MW_Activate
en: View:
gl: Ver:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
gl: Galés

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
gl: Europeo occidental, páxina de códigos 437 de DOS/Windows

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
gl: Europeo occidental, páxina de códigos 850 de DOS/Windows

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
gl: Europeo occidental, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
gl: Europeo occidental, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
gl: Europeo occidental, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
gl: Europeo occidental, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
gl: Europeo occidental, páxina de códigos 1252 de Windows

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
gl: Páxina completa

note: DLG_Image_Width
en: Width:
gl: Largo:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
gl: Largo:

note: DLG_MB_Yes
en: Yes
gl: Si

note: LANG_YI
en: Yiddish
gl: Iídich (xudeu)

note: MSG_HistoryConfirmSave
en: You have to save changes to document %s before proceeding. Save now?
gl: Debe gardar os cambios no documento %s antes de continuar. Quere gardalo agora?

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
gl: Ampliar a

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
gl: _Non

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
gl: _Si

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
gl: diferente

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
gl: diverxe despois da posición do documento %d

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
gl: diverxe despois da versión %d de %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
gl: idéntico

note: DLG_Unit_inch
en: inch
gl: pulgadas

note: DLG_Unit_pica
en: pica
gl: picas

note: DLG_Unit_points
en: points
gl: puntos

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
gl: irmáns

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
gl: non relacionados
